Opdrætterlisten


Opdrætterlisten - alfabetisk

Forklaringer:

√ = opdrætter har gennemgået Dansk Kennel Klubs opdrætterudannelse


★  = én dansk champion opdrættet på kennelen (x antal champions)


Aussiedreams 

Opdrætter: sort og harlekin

Malene Hedetoft - Hedebogårdsvej 8 - 4270 Høng - telefon 5191 0012/5782 1212 - mail: hedetoft@hotmail.com

Hjemmeside: http://aussiedreams.dk


Bentley x3

Opdrætter: sort og blå

Torben Hærslev og Sten Byriel - Ølgårdvej 14 - 6040 Egtved - telefon 2618 3959 - mail:Haerslev@live.dk

Hjemmeside: www.kennel-bentley.dk


Blaaholm ★ x40

Opdrætter: Sort, harlekin, gul og tigret

Camilla Staunskjær Birk og Tove Staunskjær - Smidstrupvej 115 - 3250 Gilleleje - telefon 4831 8333 - mail: Ole@blaaholm.dk


Danish Danehouse ★ x10

Opdrætter: Gul og tigret

Karen Pensdal - Teglbakken 1 B - 5771 Stenstrup - telefon: 2463 9428 - mail: karenpensdal@gmail.com


Grand De Feld ★ x7

Opdrætter: Gul og tigret

Inger og Gunnar Olsen - Seggelundvej 107 - 6070 Christiansfeld - telefon: 7456 2754 - mail: olsen@granddefeld.dk

Hjemmeside: http://granddefeld.dk


Grand Ercon ★ x1

Opdrætter: Harlekin og sort

Conny og Erling Pedersen - Duevej 25 - 3550 slangerup - telefon 5051 5946

Hjemmeside: www.grand-ercon.dk


Grand Frozzy √ ★ x3

Opdrætter: Harlekin og sort

Kurt eriksen - Kohavevej 13 - 4700 Næstved - telefon 3115 6165 - mail: kurt@great-danes-denmark.com

Hjemmeside: https://grandfrozzy.wixsite.com/mysite1


Grand-Apso √ ★ x12

Opdrætter: Blå og sort

Hanne Larsen - Ladegårdsvej 3 - 7182 Bredsten - telefon 7555 6416 -mail: grandapso@gmail.com

Hjemmeside: www.grand-apso.dk


Grand Højsgaard ★ x1

Opdrætter: Gul og tigret

Helle Bøje Højsgaard – Rosbjergvej 15- 9500 Hobro - telefon 2326 0568


Grand Nordstrand

Opdrætter: Gul og tigret

Kim Christiansen og Maj-Britt Petersen - Nordstandsvej 24 - 4500 Nyjkøbing Sjælland - telefon 4019 4938


Great Hillman ★ x1

Opdrætter: Gul og tigret

Mona Mønster Hauge - Kildehaven 34 - 5474 Veflinge - telefon 6018 3809


Great Voje ★ x1

Opdrætter: Harlekin og sort

Mona Voje - Plantevej 7 - 3400 Hillerød - telefon 2883 9571


Horsebjerg √ ★ x21

Opdrætter: Blå og sort

Chelia Rasmussen og Maibritt Jensen - Overdrevsvej 2 - 4250 Fuglebjerg - telefon 5095 0459 - mail: chelia@grand-danois.dkeller mayer@mail.dk

Hjemmeside: www.horsebjerg-granddanois.dk/


Jutlander ★ x1

Opdrætter: Gul og tigret

Maibritt og Kim Larsen - Dalsåvej 75 - 7200 Grindsted - telefon 2896 1725 - mail: maisenielsen@hotmail.com


Lykkeskov √ ★x1

Opdrætter: Harlekin og sort

Lisbet Skov Pedersen - Gl. Hovedvej 48 - 5560 Årup - telefon 2721 1794 - mail lisbet@alle-os.dk


Maxidan ★ x22

Opdrætter: Gul og tigret

Winnie Mertz - Vejlevej 18 - 7190 Billund - telefon 5055 3592

Hjemmeside: http://granddanoismaxidan.123hjemmeside.dk/448391839


Pinza ★ x20

Opdrætter: Blå og sort

Dawn Coward, Lise og Bjørn Stene - Skyggevej 7 - 7441 BordingIkast - telefon 3012 96 52


Ringo Star ★ x3

Opdrætter: Sort og blå

Karen og Søren Wandborg/Ann Maria Sunov - Landevejen 36 B - 8350 Hundslund

Telefon 2127 4484 (Søren og Karen) - 28785803 (Maria)

mail kennelringostar@gmail.com.dk - hjemmeside: www.ringostar.dk


Royal Jazz √ ★ x2

Opdrætter: Gul og tigret

Gitte Kallesøe Jørgensen - Togårdsvej 18 - 4750 Lundby - telefon 2681 0257 - mail royaljazz@mail.dk


Sandø √ ★ x4

Opdrætter: Sort og harlekin

Annelise Sandøe Sabroe - Mullerup Strandvej 5 - 4200 Slagelse - telefon 5885 8526  - mail bjarkesabroe@mail.dk


Stangvik 

Opdrætter: Gul og tigret

Gunn Hege Juulsen - Bronzevej 19 - 9700 Brønderslev - telefon 4047 9821 - mail ghstangvik@hotmail.com


Sunyard ★ x3

Opdrætter: Gul og tigret

Kjeld Nielsen - Bode Engvej 7 - 8950 Ørsted - telefon 8648 1435 - mail sunyard@live.dk


Thilemann ★ x2

Opdrætter: Sort og harlekin

Brigitte Thilemann - Vestervej 8 - 4050 Skibby - telefon 4752 9813


Vejlgaard Danes 

Opdrætter: Gul og tigret

Berit Vejlgård Kristensen - Randbølvej 17 - 7184 Vandel - telefon 5116 0994 - mail info@kennelvejlgaard.dk

Hjemmeside: www.kennelvejlgaard.dk